Siodełka gravel

Filtry
Marka
Accent
Ergon
San Marco
Selle Italia
WTB
Cena

Jakie cechy powinno mieć dobre siodełko gravelowe?

Zbiór cech jakie przypiszemy do dobrych siodełek na gravel jest podobny do tego, którym określimy każde dobre siodełko. Niemniej wyjątkowość graveli wyznacza odrobinę odmienny kierunek w tej gałęzi. Siodełko gravelowe ma kształt zbliżony do stosowanych na szosie - podobnie rozwiązano punkty podparcia i długości. Jest nieco szersze i zauważalnie grubsze w przekroju poprzecznym. Wynika to z konieczności uzyskania lepszej amortyzacji niż w wypadku zwykłego siodełka szosowego. Amortyzacja w tym zakresie jest kluczowa, ponieważ nie tylko ułatwia jazdę po nierównościach i szutrach, ale w drugą stronę chroni rowerzystę przed dolegliwościami bólowymi, otarciami, napięciami mięśni czy stłuczeniami.

 

Dla komfortu siodełko gravelowe jest elementem kluczowym, na równi z kierownicą. Dobrze dobrane pozwoli cieszyć się jazdą bardzo długo bez utrudnień i nieprzyjemności. Jeśli dołożymy do tego dobre ustawienie i strój - przed nami nowy, bardzo ciekawy sezon.

Najlepsze siodełka do gravela

Producenci w różny sposób radzą sobie z wypełnianiem rowerowych oczekiwań na polu dobrych siodełek. W wypadku gravela nie jest inaczej. Selle Italia w modelach SLR Boost Gravel Superflow stosuje tytanowe pręty dla uzyskania lekkości i pokrycie z Fibra-Teku dla zapewnienia oddychalności i niwelacji otarć. Anatomiczny kształt, lekkie żelowe wstawki i niska masa - to jedno z najbardziej pożądanych siodeł gravelowych na rynku. Jeśli nie chcemy sięgać po wysoką półkę - Selle Italia proponuje świetne modele Novus Evo Boost Gravel i nowatorskie SP-01 Boost Superflow za niższą cenę. Konkurencja oczywiście nie śpi - na czele z San Marco, które szybko wypełnia gravelową niszę za sprawą modeli Aspide, Allroad i Shortfit 2.0, które z powodzeniem zastosujemy w gravelach.

 

Bardziej klasyczne modele proponuje WTB, które wyglądem przypominają normalne, stosowane powszechnie siodełka - zwłaszcza tańsze Gravelier Steel czy Koda Titanium. Gravelier jest stosunkowo krótki, ale ma szeroki nos i fajną wyściółkę, co na gravelu ma ogromne znaczenie. Dla bardziej zaawansowanych WTB proponuje stosunkowo droższe modele, w których stal zastąpiono tytanem - Gravellier Titanium i Rocket Titanium kosztują od 100 do 150 zł więcej niż modele ze stalowymi prętami.

 

Markowe produkty mają określony pułap jakości, nieosiągalny dla prostych siodełek lub mocowanych na rowerach masowo. Ich wybór podyktowany jest anatomią kolarza i jego świadomością. Dlatego też zapraszamy i zachęcamy do wybrania właściwego siodełka właśnie u nas. Z pożytkiem dla Was, Waszego komfortu i zdrowia. Oraz jakości gravelowych wypraw.

 


zamknij [x]