Siodełka rowerowe MTB

Filtry
Marka
Accent
Author
Dartmoor
Ergon
Fizik
Merida Akcesoria
PRO
ProX
San Marco
Selle Italia
Selle Royal
Sportourer
Voxom
Wittkop
WTB
XLC
Cena
Kolor
beżowy
biały
brązowy
czarny
czerwony
różnokolorowy
szary
Płeć
damskie
dziecięce
męskie
Szerokość
127mm
129mm
130mm
131mm
132mm
134mm
135mm
136mm
137mm
138mm
139mm
140mm
141mm
142mm
143mm
144mm
145mm
146mm
147mm
148mm
150mm
151mm
152mm
155mm
157mm
158mm
160mm
165mm
167mm
170mm
174mm
175mm
190mm
213mm
224mm
Otwór anatomiczny
nie
tak
Wypełnienie
pianka
żel

Jakie siodełko do MTB wybrać?

Wygodne siodełko MTB często przenosi siły w skali o jakiej nie mamy pojęcia. Dlatego też zaawansowanie tego prostego komponentu w pełni dorównuje wyrafinowanej naturze współczesnego roweru górskiego. Podstawy z włókien węglowych osadza się na prętach z nierdzewnej stali, wyściółki miesza się z poliuretanem wysokiej jakości, a całość profiluje tak, aby wznios siodła i sposób podpierania ciała był możliwie jak najbardziej efektywny. Nawet w niższych modelach, gdzie karbon nie jest obowiązkowy, profilowanie siodełek stoi na bardzo wysokim poziomie - choćby w doskonałych modelach Dartmoora (Arrow, Leaf Pro), ProXa (Angel, seria VL) czy XLC (seria SA-T13 i T14 Traveller, seria SA-E16). Modele są niedrogie, ale profilowanie znakomite, i jeśli tylko dobrze dobierzemy szerokość siodełka, czeka nas sporo przyjemności z jazdy i mało bolesnych konsekwencji.

 

Wybór powinien odbywać się między markowymi produktami, które gwarantują nie tylko poziom i jakość wykonania, ale także łatwość serwisowania i ustawiania. Pokrycia - niezależnie, czy żelowe czy piankowe - są wytrzymałe i dłużej znoszą trudne warunki. Pamiętajmy o tym wybierając swoje siodełko MTB.

Jak ustawić siodełko w rowerze MTB?

Pozycja na MTB jest inna niż na większości rowerów - różni się od pochylonej agresywnej z szosówki i typowo rekreacyjnej i turystycznej. Balansujecie tu między pełną kontrolą nad kierunkiem jak i uzyskiwaniem odpowiedniej siły. Jednocześnie rower umożliwia Wam przyjęcie bardziej agresywnej pozycji przy zjazdach i zakrętach. Wszechstronność roweru górskiego odpowiada szerokim możliwościom siodełek MTB. Ich ustawienie to głównie suma osobistych preferencji użytkownika i stylu jazdy, jaki preferuje. Początkowo warto ustawić wznios siodła równolegle do podłoża, aby móc stwierdzić czy jest ono prawidłowo umiejscowione. Dobrze dobrana wysokość pozwala na uniknięcie otarć i niekorzystnego ruchu Waszych bioder i kręgosłupa. Odpowiednie nachylenie w długiej osi pozwala na idealne przenoszenie ciężaru i amortyzowanie uderzeń z podłoża, nawet jeśli jeździmy na rowerze full suspension. Przy ustawianiu siodełka nasza rada dla Was - eksperymentujcie z ustawieniami ile chcecie, tak aby znaleźć idealną pozycję. To kluczowe dla Waszych osiągów, możliwości i komfortu.

 

Siodełko rowerowe MTB jeśli zostanie właściwie dobrane, stanie się Waszym zaufanym przyjacielem - będzie idealnym punktem podparcia, dającym poczucie komfortu i stabilności, które są kluczowe podczas jazdy w terenie. Jeśli zapomnicie o jego kształcie podczas jazdy - to dobrze wybraliście. Jesteśmy gotowi Wam w tym pomóc - zapraszamy!

 


zamknij [x]