Wybór w modelach firmy jest dość duży. Musimy przede wszystkim określić do czego nam dany amortyzator - jaki rower posiadamy, jakie charakterystyki chcemy osiągnąć? Większy skok przy większej masie to często trudniejszy podjazd - a redukcja masy przy dużym skoku to drogie materiały. Potrzeby trzeba więc umiejętnie wypośrodkować i dopasować odpowiedni amortyzator przedni Rock Shox, tak by w pełni oddawał Wasze potrzeby i możliwości roweru.
Firma produkuje wiele amortyzatorów. Oparte o sprężyny, systemy hydrauliczne i powietrzne, z blokadą skoku lub bez, sterowane z kierownicy. Wielopoziomowe tłumiki i zaawansowane płyny hydrauliczne to domena najdroższych. Świetne modele pneumatyczne pozwalają łatwo się regulować i dysponują ogromem możliwości. Klasyczne sprężynowe są wzbogacane o układy olejowo - powietrzne lub powietrzne, aby uzupełnić pracę sprężyn.
Wybór powinien być definiowany przez dyscyplinę jaką uprawiamy - specyfikacja bardziej zaawansowanych odmian klasycznego MTB wyraźnie pozycjonuje zastosowany sprzęt i komponenty. Dążąc do uzyskania idealnej kontroli nad rowerem i najlepszej możliwej amortyzacji na swojej drodze musimy spotkać amortyzatory przednie Rock Shox - będą stanowić najlepsze ogniwo między nami i naszymi potrzebami a rowerem i jego możliwościami.
Regulacja w amortyzatorach Rock Shox to zdecydowanie krok do przodu jeśli chodzi o współczesnego cyklistę. W prostszych wersjach dysponujemy pokrętłem na goleni, umożliwiającym zmniejszenie lub zwiększenie skoku sprężyny. W nieco bardziej zaawansowanych gdzie sercem amortyzatora jest układ powietrzny lub olejowo-powietrzny, regulacja jest dużo bardziej płynna, umożliwiająca dopasowanie skoku idealnie pod nasze potrzeby. Z kolei na wysokiej półce mamy już regulację z manetki oraz układy typu Flight Attendant - bezprzewodowe, elektroniczne komponenty odpowiadające za aktywne tłumienie nierówności i reagujące automatycznie na ich poziom. Dzięki temu stopniowaniu możemy efektywnie poznawać możliwości współczesnego amortyzatora a w konsekwencji jeździć szybciej, pewniej i bezpieczniej w coraz trudniejszych wyzwaniach.
Blokada skoku dostępna jest już w niższym i średnim przedziale cenowym amortyzatorów Rock Shox - ma ją chociażby stosunkowo niedrogi i zaawansowany model Recon Silver czy fantastyczny 30 Silver TK, który w kwocie poniżej 1000 zł daje nam blokadę skoku z manetki Poploc. Blokada usztywnia amortyzator na danym poziomie, nie dopuszczając do przekraczania zadanego zakresu przy pokonywaniu nierówności. Przyda się to gdy będziemy wracać z singletracka zwykłą ścieżką rowerową, lub zechcemy ograniczyć skok amortyzatora przy grząskim terenie typu piach czy błoto. Na uwagę zasługują świetne materiały, ale także wyjątkowo modułowa konstrukcja amortyzatorów Rock Shox - jeśli po sezonie uznamy, że potrzebujemy lepszej blokady, tłumika lub manetki, to firma oferuje je w zestawach typu upgrade kit.
Zapraszamy do oferty i przekonajcie się, dlaczego warto zaprzyjaźnić się na dłużej z marką Rock Shox. Z pewnością odda Wam pokładane w niej nadzieje. Czekają Was nowe szalone kilometry - śmiało sięgajcie po amortyzatory Rock Shox.