Budowa koszulki kolarskiej może się nieco różnić w zależności od tego do jakiej dyscypliny jest przeznaczona. W przypadku szosy, a tym bardziej jazdy indywidualnej na czas najważniejsza będzie aerodynamika. W MTB na pierwszym miejscu możemy postawić odprowadzanie ciepła i wilgoci. W takich dyscyplinach jak dirt czy street częściej spotkamy koszulki podobne do tradycyjnych t-shirtów. W DH natomiast ważne jest bezpieczeństwo. Koszulka powinna być luźna, abyśmy mogli pod nią zmieścić ochraniacze i zbroję.
Pozostańmy jednak przy tym co najmocniej kojarzy nam się z typową koszulką kolarską, czyli obcisłą, z zamkiem i kieszeniami z tyłu. Celem zastosowanych materiałów i kroju jest to, abyśmy na rowerze mogli poruszać się szybciej i w większym komforcie. Luźna trzepocząca na wietrze koszulka z pewnością by nas spowolniła, a gdyby nie szybkie odprowadzanie wilgoci po kilkunastu minutach bylibyśmy cali mokrzy. Wiem o tym każdy kto wybrał się na trening czy dłuższą przejażdżkę w zwykłej bawełnianej koszulce.
Koszulka rowerowa damska różni się od męskiej nie tylko wielkością. Przede wszystkim damskie koszulki mają zupełnie inny krój. Ich cechą charakterystyczną jest większa szerokość w klatce piersiowej, aby bez trudu pomieścić kobiece piersi. W wielu modelach znajdziemy też nieco krótsze rękawy i inne wykończenie kołnierzyka. Różnica w kolorach nie zawsze jest tak oczywista. Zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą przebierać w najróżniejszych wzorach i kolorach. W kolarstwie nikt nigdy nie bał się odważnych kolorów. Przykładem może być tradycyjna koszulka rowerowa lidera Giro di Italia, która jest w kolorze różowym. Zarówno damska jak i męska mają kilka kieszeni w dolnej części pleców, zamek rozpinany do połowy lub na całej długości oraz dopasowany krój, który obniża opory aerodynamiczne.
W naszym sklepie znajdziecie koszulki rowerowe marek premium, takich jak Castelli czy X-Bonic. Ponadto posiadamy szeroką ofertę tańszych modeli, które także z czystym sumieniem możemy polecić. Przykładem mogą być koszulki kolarskie marek Accent i Rogelli.
Decydując się na zakup powinniśmy przede wszystkim sprawdzić tabelę rozmiarów i na tej podstawie zdecydować czy dana koszulka rowerowa będzie na nas pasować. Następnie z dostępnych modeli wybierzmy interesujący nas krój i kolor. Z początku koszulka na rower może wydawać się trochę ciasna, ale to uczucie szybko mija jeśli faktycznie wybraliśmy odpowiedni rozmiar. Pamiętajmy też, że koszulka rowerowa dopiero w połączeniu ze spodenkami da nam maksimum korzyści, a przy okazji będziemy mogli poczuć się nieco jak zawodowi kolarze. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wasza wymarzona koszulka rowerowa czeka już na Was na Rowertour.com!