Korba szosowa Sram Force 22
Oferujący bezkompromisowe połączenie jakości, funkcjonalności i zaawansowanych rozwiązań—SRAM Force 22 jest przygotowany, by każdemu kolarzowi, niezależnie jak by się definiował, umożliwić osiągnięcie osobistych celów. Force został naszpikowany kluczowymi innowacjami z Red’a włącznie ze sportowym wyglądem, ergonomią, wydajnością i lekką konstrukcją. Otrzymał też 22 w pełni funkcjonalne przełożenia, technologię zmiany biegów YAW™ i precyzję działania, której dorównać może jedynie SRAM Red. Stonowana wizualnie grupa Force to propozycja dla racjonalnych użytkowników z irracjonalną pasją do wydajnego sprzętu. Teraz również ze wszystkimi zaletami, jakie przynoszą hydrauliczne hamulce szosowe na tarczę i na obręcz.
Korba Sram Force 22 podnosi wydajność, dzięki użyciu w układzie kompozytu ramion jednokierunkowych włókien karbonowych i połączeniu z odkuwanym, aluminiowym pająkiem. Jak w przypadku Red’a, układ śrub z jednym gniazdem ukrytym w ramieniu, robi najlepszy użytek z materiału, podnosząc sztywność i zmniejszając wagę. Wspaniałe zębatki X-Glide R™ są zoptymalizowane do działania z przerzutkami przednimi technologii YAW™, tworząc płynny, bezproblemowy napęd. Dostępne w standardowych i kompaktowych zestawach śrub oraz z ramionami wielu długości. Teraz również w wersji z osią kompatybilną z suportami BB386.
X-Glide
Nigdy więcej nietrafionych zmian przełożeń. X-Glide oferuje właściwie dobrane przełożenie w każdej chwili. Technologia X-Glide nastawiona jest na optymalizację oraz podniesienie jakości zmiany biegów, stosowana przy konstrukcji mechanizmów korbowych, przednich przerzutek oraz kaset Sram. Opracowana pierwotnie przez inżynierów Truvativ, zakładała całkowitą rezygnację z tradycyjnej konstrukcji tarcz korby, którą zaprojektowano na nowo od podstaw. Precyzyjnie sparowano tarcze różnej wielkości, przedefiniowując zasadę oraz rozmieszczenie elementów odpowiedzialnych za zmianę przełożeń, ruch łańcucha w górę oraz w dół po bocznych powierzchniach tarcz. X-Glide dwu-krotnie zwiększa liczbę potencjalnych punktów załączania łańcucha. Zastrzały rozmieszczone na tarczy zostały zgrane z trzpieniami łańcucha w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, gdzie punktem łączącym jest blaszka zewnętrzna ogniwa.