Korba szosowa Sram Red 22
Sram Red 22 to bezkompromisowa grupa do ścigania. Kiedy zaprezentowano całkowicie przeprojektowanego Red’a, nie było niczego, co dałoby się zrobić lepiej. Zupełnie nowy, stworzony od podstaw z innowacjami, nad którymi obmyślający je specjaliści oraz testujący zawodnicy spędzili cały rok. Pełen funkcji i zalet odpowiadających na potrzeby profesjonalistów — szybki, lekki, aerodynamiczny, ergonomiczny, prawie bezgłośny i oczywiście bez trimu dzięki przełomowej technologii Yaw™. Dodanie dwóch kombinacji biegów, było jedynym potrzebnym usprawnieniem, którego dodatkową zaletą jest to, że obecnie, bez zwiększania masy, otrzymaliśmy system przerzucający niewiarygodnie szybko z przodu z najlepszym i najpłynniejszym stopniowaniem przełożeń z tyłu. SRAM jako pierwszy dał 22 w pełni użyteczne biegi. Bez kompromisów i bez trimu, to właśnie nazywamy Red 22.
Najlżejsza i najsztywniejsza korba szosowa SRAM Red 22. Konstrukcja Exogram to karbonowe, puste wewnątrz aż do pająka ramiona. Korba Sram Red 22 ma pełniejsze kształty, nadające konstrukcji większą sztywność i jednocześnie, używając mniej materiału, pozwalające obniżyć masę. Mechanizm wyposażono w nowe, szersze i sztywniejsze aluminiowe zębatki X-Glide R, przystosowane do współpracy z przerzutką przednią z technologią Yaw™.
X-Glide
Nigdy więcej nietrafionych zmian przełożeń. X-Glide oferuje właściwie dobrane przełożenie w każdej chwili. Technologia X-Glide nastawiona jest na optymalizację oraz podniesienie jakości zmiany biegów, stosowana przy konstrukcji mechanizmów korbowych, przednich przerzutek oraz kaset Sram. Opracowana pierwotnie przez inżynierów Truvativ, zakładała całkowitą rezygnację z tradycyjnej konstrukcji tarcz korby, którą zaprojektowano na nowo od podstaw. Precyzyjnie sparowano tarcze różnej wielkości, przedefiniowując zasadę oraz rozmieszczenie elementów odpowiedzialnych za zmianę przełożeń, ruch łańcucha w górę oraz w dół po bocznych powierzchniach tarcz. X-Glide dwu-krotnie zwiększa liczbę potencjalnych punktów załączania łańcucha. Zastrzały rozmieszczone na tarczy zostały zgrane z trzpieniami łańcucha w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, gdzie punktem łączącym jest blaszka zewnętrzna ogniwa.