Sprawdzony w boju stystem Ratchet Freehub, niezwykle wytrzymały korpus oraz świetne właściwości... Wszystkie te cechy posiada 350, którą zabierzemy na każdą nawet najdłuższą przygodę i będziemy mieć pewność, że nas nie zawiedzie. Pierścienie z 36 zębami bezpośrednio przenoszą moc dzięki dużej powierzchni styku oraz zapewniają gotowość do niemalże natychmiastowego przyśpieszania po wyjściu z zakrętu czy podczas stromych technicznych podjazdów. Niska waga, zmniejszenie oporów toczenia i obsługa beznarzędziowa sprawia, że wybór piasty do Twoich nowych kół jest oczywisty.
W firmie DT Swiss inżynierowie na każdym kroku dążą do osiągnięcia wyrafinowania procesu rozwoju produktu. Ideą przewodnią jest nieustanne przesuwanie barier za pomocą opracowanych przez nas technologii.
Technologie użyte w 350 MTB:
Ratchet System
Opatentowany system wolnobiegu, w którym zastosowano bardzo precyzyjne pierścienie gwiazdowe, gwarantujące najwyższą wydajność i niezawodność.
Jednoczesne zazębienie wszystkich zębów zapadki sprawia, że system jest wyjątkowo niezawodny, ponieważ obciążenia rozkładają się równomiernie na dużej powierzchni styku.
Bearing Technology
Piasty DT Swiss są zaprojektowane tak, aby działały jak najbardziej efektywnie po zamontowaniu w rowerze. Aby to osiągnąć, podczas konstruowania należało wziąć pod uwagę siłę jak zacisk wywiera na koło przez system mocowania koła. Aby łożysko mogło się obracać, musi występować pewien luz w zakresie tysięcznych milimetra. By koło zachowało płynne działanie, zastosowano napięcia na łożyskach przed włożeniem osi. Po zamontowaniu zacisku siła z jaką jest przykręcony oddziałuje na łożyska, które dopiero wtedy w pełni pokazują swoje niezwykłe właściwości. Dzięki zastosowaniu naprężeń wstępnych łożysko DT Swiss obraca się o wiele dłużej niż klasyczne łożyska konkurencji.
Engagement Angle
Gorący temat na rynku rowerowym - kąt zaczepienia. Jaki jest kąt zaczepienia, jak ten kąt wpływa na osiągi jazdy i czy konwencjonalna mądrość „im więcej tym lepiej” naprawdę zawsze jest lepsza? Kąt sprzęgania jest maksymalnym stopniem, w jakim korpus piasty może się obracać, dopóki zęby układu piasty nie zazębią się i przyspieszą piasty. Kąt ten jest obliczany poprzez podzielenie 360º przez liczbę punktów zaczepienia systemu piasty.