
Koło tylne Mavic Cosmic S 40 RB to świetna propozycja z katalogu francuskiej firmy, idealna dla cyklistów szosowych poszukujących najwyższej jakości w korzystnej cenie. Ten model zrobiono z włókna węglowego, a jednocześnie nie jest ona bardzo drogi!
Aby tylne koło szosowe Mavic Cosmic S 40 RB nie generowało dużego oporu powietrza, przedsiębiorstwo wybrało obręcz o wysokości stożka wynoszącej 40 mm – opracowane przez ekspertów od aerodynamiki. Wykonana jest ona ze wspomnianego włókna węglowego, czyli inaczej karbonu – najlepszego tworzywa tego typu, dostępnego na rynku. Karbon jest bardzo lekki, a zarazem trwały.
Koło tylne Mavic Cosmic S 40 RB korzysta ze stalowych szprych i nypli z tego samego materiału. Mavic dostosował produkt do współpracy z hamulcami typu V-brake. Paski hamulcowe wykonano korzystając z technologii ITGMAX, opracowanej specjalnie z myślą o ograniczeniu przegrzewania się klocków hamulcowych.
Mavic Cosmic S 40 RB korzysta z płynnie działającej i starannie uszczelnionej aluminiowej piasty o osi 9 x 130 mm oraz z bębenkiem Shimano HG.
Sporym atutem modelu jest także przystosowanie koła do działania w systemie Tubeless. Rezygnacja z dętki pozwala poprawić osiągi, zmniejszyć masę, a do tego jest mniej awaryjna.
Producent | MAVIC |
Przeznaczenie | szosa |
Rozmiar | 700C / 28" |
Waga | 980 g |
Materiał obręczy | włókno węglowe |
Szerokość wewnętrzna | 19 mm |
Wysokość stożka | 40 mm |
Tubeless | tak |
Typ bębenka | Shimano HG |
Oś | 9x130 mm |
Mocowanie tarczy | brak |
Szprychy | stal |
Nyple | stal, ABS |
Liczba szprych | 24 |