Rowery męskie miejskie

Filtry
Marka
Cannondale
Mongoose
Cena
Kolor
czarny
grafitowy
Wzrost użytkownika
165 cm
166 cm
167 cm
168 cm
169 cm
170 cm
171 cm
172 cm
173 cm
174 cm
175 cm
176 cm
177 cm
178 cm
179 cm
180 cm
181 cm
182 cm
183 cm
184 cm
185 cm
186 cm
187 cm
188 cm
189 cm
190 cm
191 cm
192 cm
193 cm
194 cm
195 cm
Rozmiar koła
27,5"
28"
Rodzaj hamulca
tarczowy hydrauliczny
tarczowy mechaniczny
Napęd
1x1
1x9
2x8
2x9

Rower miejski męski – wygodny i stylowy?

Część cyklistów słysząc hasło – miejski rower dla mężczyzny – ma wrażenie, że się przesłyszało. Wynika to z tego, że od zawsze znacznie popularniejsze są damskie rowery miejskie. Do tego stopnia, że myśląc o tym typie jednośladów, każdy z nas przed oczami ma automatycznie rowery holenderskie – z ich charakterystycznie wygiętymi łukowato ramami oraz z koszyczkiem na kierownicy.

 

Okazuje się jednak, że chociaż historycznie rowery miejskie tak się prezentowały, to producenci przez ostatnie lata robią naprawdę wiele, aby obraz ten odczarować. Obecnie przeglądając rowery miejskie męskie, dużo łatwiej natrafić na stylowy rower miejski, który swoją konstrukcją zbliża się do kolarzówki niż wspominanej wcześniej tzw. holenderki.

 

Współczesna budowa roweru miejskiego męskiego ma zagwarantować już nie tylko wygodę, ale także niezawodność oraz płynność i wysoki komfort jazdy rowerem podczas przemierzania zatłoczonych uliczek. A co za tym idzie? Niektóre rowery męskie do miasta dysponują także zaawansowanym osprzętem.

Budowa roweru miejskiego męskiego – rama aluminiowa czy stalowa?

Wybierając rower miejski, niezbędne jest przyjrzenie się jego budowie i zadecydowanie, jaka konstrukcja najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Szeroka oferta rowerów miejskich kierowanych do panów niestety często nie ułatwia podjęcia decyzji zakupowej, bo mnogość opcji potrafi przytłoczyć.

 

Na początek proponujemy zadecydować, czy interesują Cię tradycyjne rozwiązania spotykane w miejskich rowerach holenderskich, czy wolisz postawić na nieco bardziej praktyczny rower miejski w nowym stylu? A może potrzebujesz, aby Twój wygodny rower dało się złożyć i łatwo przewozić w pociągu? Kiedy zadecydujesz, które praktyczne funkcje jednośladu są dla Ciebie najważniejsze – możesz przejść do analizowania poszczególnych elementów technicznych.

 

Wybierając rower miejski, koniecznie przyjrzyj się jego ramie – kształtowi i wykorzystanemu materiałowi. Wśród ram jednośladów miejskich męskich zwykle spotykamy wykonane ze stali lub aluminium. Pierwsza opcja z reguły wyróżnia rowery miejskie klasyczniejsze i gwarantuje niebywałą trwałość oraz wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Niestety w przypadku stalowych ram jednośladów miejskich musisz liczyć się ze sporą wagą konstrukcji. Z kolei rama aluminiowa, choć nie tak solidna, jest znacznie lżejsza, a do tego ma wysoką odporność na korozję. Aluminium jest także stopem tanim.

 

Jak sama nazwa wskazuje – męskie rowery miejskie przeznaczone są do jazdy miejskimi ulicami, więc ich geometria zaprojektowana jest w taki sposób, aby cyklista mógł w czasie jazdy rowerem utrzymać nieobciążającą pleców, wyprostowaną pozycje. Jej dodatkowym atutem, szczególnie ważnym właśnie w warunkach miejskich, jest także to, że pozwala lepiej obserwować otoczenie.

 

Wiele jednośladów dla mężczyzn miejskich ma ramę z obniżoną górną rurą (a nawet wygiętą), co upodabnia je do tzw. damek. Zarówno rowery miejskie męskie, jak i damskie wykorzystują taką konstrukcję, aby użytkownikom łatwiej się zsiadało i wsiadało. Jednakże możesz też kupić rower miejski męski z wysoką poprowadzoną górną rurą, jeśli taka forma bardziej Ci odpowiada. Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór rowerów tego typu, więc bez przeszkód znajdziesz idealny dla siebie.

 

Warto także dodać, że wśród typowych męskich rowerów miejskich popularna jest amortyzacja siodełka, a w przypadku kierownicy męskiego roweru tego typu mamy do czynienia z wygiętymi lub prostymi wariantami, których szerokość powinna być dopasowana do rozstawu ramion użytkownika – na to też zwróć uwagę, kiedy chcesz kupić rower miejski.

Osprzęt – jak zadbać o wydajność rowerów męskich miejskich?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że najstarsze modele rowerów miejskich pozbawione były przerzutek. W przypadku współczesnych wariantów zawsze mamy do czynienia z przełożeniami – choćby niewieloma. Zwykle w męskich rowerach miejskich mechanizmy te wmontowane są w tylną piastę, np. bardzo popularna piasta 3-biegowa Shimano Nexus. Bardziej zaawansowany rower miejski może mieć jednak znacznie więcej przełożeń oraz korzystać z tzw. normalnych przerzutek, co sprawia, że lepiej poradzi sobie w bardziej wymagającym terenie.

 

Aby uzyskać pewność, że będziesz miał niezawodny rower miejski męski – musisz zadbać o porządne hamulce. Najczęściej są to zwyczajne mechanizmy typu V-brake, ale niektóre rowery męskie do miasta zaczynają na swoim wyposażeniu mieć nawet tarczowe hydrauliczne hamulce. Dzięki nim podczas jazdy miejskimi ulicami będziesz mógł znacznie szybciej się zatrzymać. Ponadto hydrauliczne hamulce są zawsze responsywne – niezależnie od warunków na trasie, więc za ich sprawną Twój stylowy rower miejski stanie się bezpieczniejszy. Dokładne różnice między hamulcami omówiliśmy w tekście – rodzaje hamulców rowerowych.

 

Przeglądając rowery miejskie, zwróć też uwagę na koła i opony. Ponieważ jednoślady tego typu dostosowane są do użytku na płaskiej i twardej nawierzchni – głównie asfalcie, to standardem miejskich opon jest grubsze ogumienie, często ze wkładkami antyprzebiciowymi oraz charakteryzujące się brakiem lub bardzo delikatnym bieżnikiem minimalizującym opory toczenia. Z kolei same obręcze najczęściej mają rozmiar 26-; 27,5-; lub 28-cali. Zaawansowany rower miejski męski będzie miał najprawdopodobniej 27,5-calowe lub 28-calowe koła.

 

Wybierając rower, możesz także zdecydować się na wariant korzystający z tzw. napędu paskowego. Korzystający z tego rozwiązania jednoślad miejski gwarantuje wygodną jazdę i całkowicie eliminuje konieczność serwisowania łańcucha rowerowego.

Wyposażenie roweru miejskiego – co może się przydać?

Pomimo wyraźnej zmiany trendów konstrukcyjnych – zwykle rowery męskie miejskie wyposażone w liczne dodatki i akcesoria mające sprawić, że korzystanie z nich będzie wydajniejsze, ale i zwyczajnie – przyjemniejsze. Tradycyjny dobry rower miejski męski zwykle ma bagażnik tylny (częściej niż wersje damskie). Bagażniki rowerowe pozwalają wygodnie i bezpiecznie transportować sporo przedmiotów – przydają się zarówno osobom pracującym w biurze, jak i podczas wyjazdu na zakupy.

 

Wyposażenie roweru miejskiego męskiego to także inne, równie istotne akcesoria rowerowe. Charakterystyczne dla tych jednośladów są m.in. pełne błotniki – zamontowane na przednim i tylnym kole. Chronią one przed rozpryskami wody oraz błotem – dzięki nim nie pobrudzisz sobie swojego ubrania! Ponadto jednoślady męskie miejskie wyposażone powinny być także w oświetlenie zwiększające widoczność, a więc i bezpieczeństwo cyklisty. Może być ono zasilane na dynamo lub – co dziś popularniejsze – akumulatory. Nigdy nie zapominaj o oświetleniu roweru miejskiego – zwłaszcza jeżdżąc nocą, bo wtedy jest to nie tylko nieodpowiedzialne, ale także nielegalne!

 

W zależności od Twoich wymagań możesz poszukać rowerów męskich wyposażonych w kilka innych akcesoriów. Przydatne będą: osłona łańcucha, odblaski, dzwonek i stopka ułatwiająca parkowanie.

E-bike miejski – rower dla mężczyzny z klasą?

Jeżeli wciąż zastanawiasz się nad zakupem roweru do miasta, może warto kupić rower elektryczny? Wspomaganie pedałowania najszybciej rozpowszechniło się właśnie w jednośladach tego typu, więc e-bike męski miejski nie jest niczym niezwykłym, a każdy cyklista, którego interesują rowery elektryczne miejskie – możesz liczyć na szeroki wybór modeli o różnych specyfikacjach.

 

Szczególnie bogatą ofertę i ciekawe elektryczne miejskie męskie egzemplarze mają firmy mieszczące się u naszego zachodniego sąsiada. Niemieckie e-biki, bo o nich mowa, wyróżniają się drobiazgowym wykonaniem, a przy tym atrakcyjnymi cenami – tamtejszych producentów zmusza do tego duża konkurencja.

 

Jeżeli wybierzesz dobry rower miejski męski z elektrycznym wspomaganiem pedałowania – na pewno będziesz mógł liczyć na to, że w czasie jazdy rowerem nie zmęczysz się, a co za tym idzie, nic nie zakłóci Ci komfortowej jazdy miejskimi ścieżkami i płynącej z niej przyjemności.

 

W Rowertour.com znajdziesz swój wymarzony miejski rower elektryczny lub tradycyjny – zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

 


Zobacz również:

 

 

zamknij [x]