Nie znaleźliśmy produktów spełniających wszystkie Twoje kryteria wyszukiwania. Aby znaleźć interesujący produkt:
Dodatkowe informacje:
lub zobacz:
Szukasz produktu, a nie ma go w naszym sklepie? Skontaktuj się z nami, zadzwoń lub napisz!
Jeśli to możliwe postaramy się go dla Ciebie sprowadzić!
Biuro obsługi klienta czynne w godzinach:
pon. - pt.: 8:00 - 18:00
sob.: 9:00 - 15:00
pod numerem telefonu: 52 335 00 41
oraz mail: [email protected]
Mamy nadzieję, że zarówno zamówione produkty, jak i jakość obsługi spełnią Twoje oczekiwania.
Nasz zespół dokłada najwyższych starań, by zakupy w naszym sklepie stały się czystą przyjemnością!
Śpiwory z wypełnieniem z naturalnego puchu posiadają wiele zalet, takich jak dobrze chroniące zamki, łatwość otwierania i zamykania, odpowiednia ilość kieszeni i możliwość podziału na komory. Dla wymagających turystów, którzy uprawiają aktywną turystykę w ekstremalnych warunkach górskich. W produkcji tych śpiworów stosowane są różne rodzaje komór. Komory pikowane są najprostszym typem, ale stosowane są także komory odwróconego H, które zapewniają równomierne rozłożenie puchu, zapewniając taką samą izolację w każdym miejscu. Komory cegiełkowe są stosowane w śpiworach do warunków ekstremalnych i zapewniają stabilizację puchu, co jest bardzo ważne w ekstremalnie zimnych warunkach. Komory typu S to konstrukcja dwóch warstw połączonych paskiem materiału biegnącym po skosie, co ma wpływ na lepsze właściwości izolacyjne. Ostatnim rodzajem komór jest kształt trapezu, czyli typu T, który świetnie stabilizuje ułożenie puchu i zapobiega przesuwaniu się zewnętrznej warstwy materiału w stosunku do wewnętrznej.
Istnieją różne rodzaje puchu stosowane w produkcji śpiworów. Ważne jest, aby puchowy śpiwór nie był narażony na ciągłą wilgoć, ponieważ utraci swoją właściwość izolacyjną. Producentom śpiworów puchowych do ich produkcji posłużyć może puch gęsi lub kaczy, którego jakość określa się poprzez "wielkość" i sprężystość. W porównaniu do kaczych piór, puch gęsi uważany jest za najlepszy i zazwyczaj używany jest w produkcji śpiworów ekstremalnych i wyprawowych.
Istnieją różne modele śpiworów puchowych, które różnią się między innymi rodzajem puchu, wagą wypełnienia, materiałem zewnętrznym oraz rozprężalnością puchu. Ta ostatnia jest jednym z najważniejszych parametrów określających jakość puchu. Rozprężalność puchu jest określana poprzez wsypanie określonej wagi puchu (1 uncja) do cylindra i pomiar objętości w calach sześciennych. Miara rozprężalności puchu wyrażana jest w jednostkach CUI. Puch o wyniku pomiaru 600 cui uważany jest za dobry jakościowo.
Pranie i suszenie śpiworów puchowych wymagają szczególnej uwagi. Metoda prania zależy od modelu, ale w większości przypadków można je prać ręcznie lub w pralce. Ważne jest, aby unikać wirówek, które mogą spowodować zbijanie się puchu w kulki. Warto skorzystać z preparatów dedykowanych do prania sprzętu z wypełnieniem puchowym. Równie ważne jest odpowiednie suszenie. Najlepiej użyć suszarki bębnowej. W przypadku naturalnego suszenia, należy uważać, aby puch się nie zbił.